ممنوعیت صادرات سیمان از پارس جنوبی موقتاً رفع شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام تولیدکنندگان مشکل صادرات سیمان از پارس جنوبی موقتاً حل شده است. البته این موضوع به صورت شفاهی به تولیدکنندگان اعلام شده و هنوز به صورت کتبی لغو این ممنوعیت ابلاغ نشده است.

به گزارش تسنیم، نیمه آبان ماه امسال بود که براساس ابلاغیه جدید منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به تولیدکنندگان، صادرات غیر نفتی  از جمله سیمان و کلینکر از این منطقه ممنوع شده است.

این موضوع در شرایطی اعمال شده که صادرکنندگان در شرایط تحریم به سختی بازارهای هدف را برای صادرات محصولات به دست آورده‌اند و این موضوع ضرر زیادی را به آنها وارد خواهد کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد ۴ تا ۵ شرکت بزرگ تولیدکننده سیمان حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد محصولات خود را از این منطقه صادر می کردند.

 

صادرات سیمان از پارس جنوبی ممنوع شد / پاسخ اولیه دبیر انجمن ۱۳۹۸/۸/۱۸

منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با صدور ابلاغیه ایی، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر ۴ تا ۵ شرکت بزرگ را از این منطقه ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی با صدور ابلاغیه ایی جدید، صادرات غیر نفتی از جمله سیمان و کلینکر را از این منطقه ممنوع کرد .

براساس این گزارش، در حالی بنابر اعلام برخی ، ۴ تا ۵ شرکت بزرگ تولیدکننده سیمان از جمله سیمان دشتستان ، سیمان لامرد ، مانده دشتی ، سیمان سپهر و فارس نو حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد محصولات را از این منطقه صادر می کردند که در این رابطه عبدالرضا شیخان به بورس پرس گفت : از چند و چون این تصمیم اطلاعی ندارم و در اولین فرصت ، پیگیری ها انجام خواهد شد.

وی افزود: این درحالی است که در آن منطقه فقط شرکت بین المللی ساروج بوشهر حضور دارد که از طریق اسکه اختصاصی اقدام به صادرات می کند. با این حال بعد از اتمام جلسه فعلی ، این موضوع بررسی خواهد شد .